PDF Drukuj Email
Pokaz resuscytacji w Szkole Podstawowej w Jędrzejowie
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 26 marca 2018 09:49


W dniu 23 marca br. w Szkole Podstawowej w Jędrzejowie odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. Pokaz był skierowany do uczniów klas VII. W roli instruktorów wystąpiły uczennice-członkowie szkolnej drużyny ratowniczej: Angela Wojda, Weronika Kwaśniewska oraz Oliwia Pałęga.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 26 marca 2018 09:16

W dniu 14 marca br. odbył się w Szkolny Finał Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta" PLUS.
Do finału zakwalifikowali się:
 • Krystian Ślęzak
 • Stanisław Narloch
 • Wojciech Odziomek
 • Dawid Turała
 • Agata Kotara
 • Zuzanna Bochniarz
 • Maciej Wróblewski
 • Piotr Adamski
 • Jowita Grodzicka
 • Przemysław Rypień
 • Rafał Salamon
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zebrania z rodzicami
Wpisany przez ALitwin   
niedziela, 25 marca 2018 00:00


Zebranie i konsultacje dla rodziców uczniów odbędą się 27 marca 2018 (wtorek) od godz. 16.30 do godz. 18.00

Porządek spotkania:

16.30- 17.15- zebrania z wychowawcami klas w poszczególnych salach

17.15- 18.00 - konsultacje dla rodziców.

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2018 09:48
 
PDF Drukuj Email
Design Thinking-podsumowanie działań projektowych
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 23 marca 2018 12:10


20 marca w Henniges Automotiv Prudnik sp. z o.o. odbyło się spotkanie konsultacyjne w ramach działań Design Thinking prowadzonych przez uczniów "Mechanika" Uczniowie: Szymon Licznar, Konrad Bukała i Szymon Tryszcz zaprezentowali projekt usprawniający dostarczanie części z magazynu na linię montażową za pomocą robotów Line Follower.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarnicze
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 19 marca 2018 11:19


W dniu 12 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 34 uczniów w trzech grupach wiekowych. Nasza Szkoła była reprezentowana przez Klaudię Kmuk z klasy 2 TS oraz Sławomira Sekietę z klasy 1 TE.

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 11:35
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Olimpiada Techniki Samochodowej - Warszawa 2018
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 19 marca 2018 00:00


17 marca 2018r. na Politechnice Warszawskiej odbyły się Półfinały Olimpiady Techniki Samochodowej na szczeblu ogólnopolskim.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2TS Klaudia Kmuk, która zakwalifikowała się dzięki zwycięstwu w I etapie szkolnym, na którym uzyskała 75% poprawnych odpowiedzi.
Tematyka olimpiady obejmowała treści merytoryczne zawarte w podstawach programowych kształcenia w zawodach technika pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych i elektromechanika pojazdów samochodowych oraz poszerzała je o materiał uzupełniający, publikowany w ogólnodostępnej literaturze i czasopismach (mediach) specjalistycznych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Dawid Kubas w Półfinale Mistrzostw Polski
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 15 marca 2018 10:22


Uczeń naszej szkoły Dawid Kubas w dniach 1-4 marca brał udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. Turniej odbywał się w dalekim Olsztynie. Dawid bardzo dobrą grą swoją i kolegów wygrał fazę grupową, a następnie mecze dodatkowe. Tym samym drużyna AZS PWSZ Nysa wygrała cały turniej. To zwycięstwo dało im prawo gry w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w Nysie. Gratulujemy Dawidowi i będziemy trzymali kciuki za awans do turnieju finałowego.
Zapraszamy kolegów i koleżanki oraz nauczycieli do kibicowania. Mecze odbędą się 16 -18 marca w hali przy ulicy Głuchołaskiej 12 (w piątek i sobotę o godz. 16, w niedzielę o godz.12).

 
PDF Drukuj Email
BIOAGRA SA z "MECHANIKIEM" !!!
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 05 marca 2018 07:42Miło nam poinformować, że firma BIOAGRA SA rozpoczęła współpracę z nyskim „Mechanikiem” w ramach realizacji praktyk zawodowych uczniów technikum w zawodach technik mechatronik, technik elektryk i technik mechanik.

Współpracę rozpoczęła wizyta studyjna w Zakładzie Pro­duk­cji Eta­no­lu „Goświ­no­wi­ce”, podczas której dyrektor szkoły Henryk Mamala oraz wicedyrektor Adam Litwin mieli okazję zobaczyć urządzenia i systemy pracujące w zakładzie oraz zapoznali się możliwościami realizacji praktyk zawodowych przedstawionymi przez panów Michała Dziedzica – Kierownika Utrzymania Ruchu oraz Mateusza Bawera – Głównego Specjalistę ds. Utrzymania Ruchu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zawody Strzeleckie z okazji Święta „Żołnierzy Wyklętych”
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 05 marca 2018 07:32


Na strzelnicy sportowej LOK odbyły się Szkolne Zawody Strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Celem zawodów było uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, kształtowanie postaw patriotycznych oraz popularyzacja sportu strzeleckiego wśród młodzieży. Zawody obejmowały strzelanie z karabinka pneumatycznego. Klasyfikacja końcowa.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Półfinał Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym
Wpisany przez ALitwin   
środa, 28 lutego 2018 00:00


12 lutego 2018r. w ZSiPO odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym SPG dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Nicola Hatala, Wojciech Odziomek i Kacper Pach. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach awans do FINAŁÓW wywalczyli: Kacper Pach i Wojciech Odziomek, zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Zawodników z „Mechanika” przygotował Marek Dudek. Życzymy powodzenia w turnieju finałowym, który odbędzie się 23 marca.

 
PDF Drukuj Email
Spotkanie z Panią Janiną Johnson
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 27 lutego 2018 09:56


W dniu 26.02.2018r., klasy 3TE i 3TA wzięły udział w spotkaniu z Panią Janiną Johnson. Pani Janina opowiedziała swoją historię, kiedy jako 11-letnia dziewczynka wraz z całą rodziną uciekała z Wołynia podczas pogromu Polaków. Dziękujemy Pani Johnson za poświęcony nam czas i mamy nadzieję na ponowne spotkanie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>
Strona 17 z 79